Robotik ve Kodlamaya Giriş – 2

Selim Çile
Eğitmen
Bu kurs ilkokul öğrencilerine kodlama ve STEM kavramlarını öğretir. İlkokul 3. ve 4. Sınıf öğrencileri için idealdir. Daha önce hiç robotik ve kodlama çalışması içerisinde yer almamış ilkokul 3. ve 4. Sınıf öğrencilerinin Robotik ve Kodlamaya Giriş – 1 kursu ile başlamasını tavsiye etmekteyiz.

Kurs; temel kodlama, algoritma oluşturma, koşullu ifadeler ve döngüler gibi konuları kapsar. Öğrenciler, gerçek dünyadaki robotlara dayalı robot tasarımlarını bir araya getirir, bu da yaratıcılığı, problem çözme becerilerini geliştirmeye ve kodlama ve robotiğin gerçek dünyada nasıl kullanıldığını anlamaya yardımcı olur. Bu kurs öğrencileri gelecekte daha gelişmiş programlama kavramlarına hazırlayacak bir kodlama temeli geliştirmek için tasarlanmıştır.

Lego Spike Essential seti ile dersler yapılacaktır. Set içerisinde yer alan motor, renk sensörü ve 3×3 ışık ekranının kullanımı ve kodlaması gerçek yaşam problemleri üzerinden anlatılarak işlenecektir. 

Kodlama ara yüzü olarak Lego Spike uygulaması kullanılacaktır. Uygulamanın ana programlama dili, Scratch’ i temel alan Simge / Kelime Blokları olarak adlandırılır. Bu kursta kelime blok tabanlı kodlama çalışmaları yapılacaktır. 

Her Spike Essential seti üzerinde Lego Education’ ın tavsiyesi doğrultusunda 2 öğrenci çalışacaktır. Öğrenciler kodlama yapabilmek için Lego Spike uygulamasının yüklü olduğu tableti kullanacaklardır. Derslerde her öğrenci o derste yapılması gereken mekanizmayı inşa edecek, gerekli olan kodlamayı arkadaşı ile birlikte yapacaktır. Arkadaşı ile birlikte problem üzerinde birlikte düşünerek takım çalışması içerisinde bulunabilecek ve etkili iletişim becerilerini geliştirecektir. 

Kurs üç modülden oluşmaktadır. Aşağıda detaylarını görebilirsiniz.

ROB 201-mutlu-yolcu-2
ROB 201: Mutlu Yolcu

Bilgisayar Bilimleri

Merhaba! Haydi Gidelim! Daniel, Sofie, Maria ve Leo yeni şehirde bir maceraya yaşamaya çıktı. Ekibin şehri keşfetmelerine yardımcı olacak yeni araçlar geliştir, programla ve test et!

ROB 202-Tuhaf Tasarımlar-3
ROB 202: Tuhaf Tasarımlar

Mühendislik

Problem Çözme Zamanı! Maria, Daniel, Sofie ve Leo’ nun okulundaki büyük sorunlarından bazılarını çözmelerine yardım et. Onlara yardım etmek için ne yapabilir ve programlayabilirsin?

ROB 203-çılgın lunapark oyunları-4
ROB 203: Çılgın Lunapark Oyunları

Fen

Haydi bir iki oyun oynayalım! Maria, Daniel, Sofie ve Leo en heyecan verici atari oyunlarında onlara katılmanı istiyorlar. Senin favorin hangi oyun olacak?

Başvuru Formu