Hakkımızda

Joyful Robotics, robotik alanındaki bilgi ve birikimlerini daha fazla sayıda gençlerle paylaşmak adına Eylül 2023 yılında Selim Çile ve Berrak Çile tarafından kurulmuştur.

Misyon

Joyful Robotics’ in misyonu, daha parlak bir geleceğe katkıda bulunmak için gençlerin STEAM alanındaki yeteneklerini robotik ve kodlama aracılığıyla geliştirmelerini sağlamaktır.

Vizyon

Joyful Robotics’ in vizyonu, gençleri STEAM alanında bir kariyer hedeflemeye motive etmek, inovatif olmaya yönlendirmek, iletişim, özgüven gibi hayat becerilerini geliştirmek ve STEAM alanında lider olmaları için onlara ilham vermektir.

Selim Çile

Kurucu

2000 yılında Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’ nden birincilikle mezun olmuştur. Aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Enstitüsü Nükleer Enerji Ana Bilim Dalı’ nda yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Yüksek lisans tezi Oxford University Press. – Radiation Protection Dosimetry dergisinde yayımlanmıştır.

2002 yılından beri özel okullarda Fizik öğretmeni olarak çalışan Selim Çile, 2015 yılında Darüşşafaka Eğitim Kurumları’ ında Türkiye’ nin ilk FRC (First Robotics Competitation) takımı olan Sultans of Türkiye’ de robotik çalışmalarına başlamıştır. Çalıştığı kurumlarda robotik takımlarının mentorluğunu yaparak, uluslararası turnuvalara katılım sağlamıştır. Bu turnuvalarda çok fazla sayıda ödül kazanmıştır. Aşağıda bu ödülleri görebilirsiniz.

Berrak Çile

Kurucu

Balıkesir Üniversitesi Pazarlama bölümünden 2007 yılında mezun olan Berrak Çile şirketlerde satın alma ve pazarlama bölümlerinde çalışmıştır. 2009 yılından beri ise eğitim sektöründe finans ve MEB işleri alanında çalışmaktadır. 2020 yılından itibaren robotik turnuvalarında gönüllü olarak jüri üyeliği ve takımlara mentorluk yapmaktadır. 

Hâlen İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi alanında eğitimine devam etmektedir.